sobota, 24 lutego 2018

Jeszcze nie odkryty przez turystów...

Jest to kraj przemiły dla turystów. W trakcie podróży nie dostrzegłam ani jednego smutnego Omańczyka. Każdy jest tu pomocny, i bardzo gościnny. Jak narazie Oman nie jest kierunkiem typowo turystycznym. Dopiero co zaczyna się rozwijać. W Okolicy Salalah, znajdują się tylko 3 hotele, a miasto jest duże.
Jak narazie do Omanu przyjeżdżają w odwiedziny 3 narodowośći : Polska, Włochy i Niemcy. Można tu także usłyszeć język czeski czy słowacki.

Z pozoru bogaty kraj,jednak to bogactwo się kiedyś skończy...
Oman jak i Emiraty Arabskie żyją głownie z wydobywania ropy naftowej, której jest coraz mniej. Za ok. 10 lat skończy się ropa naftowa i wtedy kraje te będą mieć  duży problem. Emiraty Arabskie od lat przyciągają turystów, przecież jest tam Dubaj który każdy choć raz w życiu chciałby odwiedzic. Gorzej ma Oman, gdzie mało kto wie gdzie on leży. Dlatego kraj ten zaczyna się bardzo powoli rozwijać pod względem turystycznym.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

cudowne wschody słońca...