Po podróży w Emiratach arabskich, zdecydowałam się odwiedzić kraj niedaleko nich, mówię tu o Omanie. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do jakichkolwiek krajów arabskich. Oman i rejon w którym miałam spędzać czas wybrałam już rok przed podróżą. Wszystko było ustalone.
Gdzie leży Oman?
Oman jest państwem leżącym w Azji na Półwyspie Arabskim nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską . Graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Ich waluta to liar. 1 liar to ok. 9 zł

Lot trwał ok. 9h wraz z międzylądowaniem w Samsun. Już po wylądowaniu, poczułam jak słońce grzeje. Lotnisko nie było zbyt duże, ale bardzo zadbane. Toalety tam były bardzo czyste i duże. Po każdej osobie sprzątaczka wchodziła i sprzątała.
Moją uwagę zwróciły poukładane walizki. Na lotniskach w Europie, każdy sam musi sobie poradzić z walizką. Tutaj panowie pracujący na lotnisku sami zdejmowali walizki i kładli je po kolei. Bardzo delikatnie się z nimi obnosili.
Kiedy każdy dostał swój bagaż i kupił wizę, która była ważna miesiąc, udaliśmy się do Hotelu.


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz